Uz pocas prechadzania programu sme vymenili netecuci uciaci hrncek za flasticku so slamkou (brckem) a babatko sa takmer hned naucilo sat. Program pre mna obsahuje cenne informacie na jednom mieste, ktore by som inak skladala aj niekolko mesiacov, co nie je pri detoch realne. Paci sa mi, ze na programe spolupracuju odbornici z roznych oborov a informacie su podlozene aj odborne. Dakujem, za usetreny cas dohladavanim informacii a hlavne sa lahsie vyvarujem stereotypnym dnes uz “chybam”! Za mna odporucam!
Začínáme bezpečně
Bezpečný a zdravý start do světa nejen pevné stravy pro vaše dítě. Program nabízí tipy a rady k bezpečnému stravování, prevenci alergií, první pomoci, výběru správných pomůcek a mnoho dalších žádaných témat.
Přechod dítěte na pevnou stravu je krok plný výzev. Online program Začínáme bezpečně vás provede každým aspektem tohoto důležitého období – od bezpečné přípravy a podávání jídel, přes rozpoznávání a předcházení potravinovým alergiím, až po základy první pomoci. Zabýváme se i důležitými tématy jako prevence dušení a správné nastavení jídelního prostředí tak, aby jídlo bylo pro vaše dítě nejen bezpečnou, ale i příjemnou součástí dne. S radami a praktickými tipy od odborníků na vývoj a výživu dětí se vy i vaše dítě můžete těšit na společné objevování nových chutí bez zbytečného stresu. Připojte se k nám a udělejte z jídla radostnou součást vývoje vašeho dítěte.
Program má 12 kapitol a 38 podkapitol, přístup si i s pravidelnými aktualizacemi kupujete na 12 měsíců.
Co se v programu dozvíte?
- Zásadní poznatky v bezpečnosti přípravy a uchovávání potravin: jak správně umýt ovoce i zeleninu a jak je uchovávat, jak skladovat potraviny jako maso či vejce tak, aby byly zachovány zásady bezpečnosti a jak tyto potraviny také připravit a rozmrazit, a to včetně otázky, zda je potřeba maso mýt. Věnujeme se také otázce, zda je vhodné a jak jídlo pro děti ohřívat, jestli je bezpečné jídlo ohřívat vícekrát a jak ho uchovávat.
- Na co se zaměřit při výběru jídelních pomůcek či jídelní židličky: výběr bezpečných pomůcek pro jídlo, příbory a nádobí. Také poradíme, jak vybrat vhodnou dětskou židličku či lehátko. Popíšeme také, jak vypadá správný sed dítěte v židli či lehátku u jídla a zda je potřeba dítě při jídle připoutat pásy.
- Jaké potraviny jsou pro děti rizikové: zjistíte, jaké potraviny nesmí malé děti jíst vůbec, a na jaké potraviny je dobré dát při přípravě pro děti pozor. Věnujeme se také otázce, zda je vhodné malým dětem podávat med, kolik soli je pro dítě bezpečná dávka a jak jsou na tom houby či pálivé jídlo.
- Jak zajistit bezpečnost při jídle: co si ještě před jídlem připravit a hlavně na co se připravit. Jak rozeznat dušení od dávení a jak v případě dušení poskytnou dítěti první pomoc. Dozvíte se také, v jaké pozici je vhodné krmit ještě nesedící dítě.
- Potravinové intolerance a alergie: jak je od sebe rozeznat, jak jim zabránit a jak postupovat v případě alergické reakce na potraviny. Představíme také potraviny, které nejčastěji alergickou reakci vyvolají, jak alergická reakce vypadá a kdy alergeny začít do jídelníčku dítěte zavádět.
- Jak začít dítěti podávat pevnou stravu: jak na přechod na pevnou stravu. Je vhodnější metoda lžičky nebo baby-led weaning? Představíme metody z pohledu bezpečnosti a vysvětlíme, jak dítě krmit lžičkou, jak na samokrmení a jak potraviny bezpečně připravit.
- Příprava jídla na dovolenou či do restaurace: jak postupovat při stolování mimo domov, jak se připravit na dovolenou a na co si dát v zahraničí i v restauraci pozor.
- A další zajímavé informace!
Jak program vypadá?
V mobilu i na počítači, vždy po ruce
Pro spuštění programu si vytvoříte svůj účet, ve kterém najdete všechny vaše zakoupené programy a balíčky. Jednoduše budete moci sledovat svůj postup v programu, který se automaticky ukládá, a vše vám bude snadno fungovat na počítači i v telefonu.
Chcete si program nejdřív vyzkoušet? Pro každý z programů máte možnost projít si část zdarma.
Obsah programu
Důležitost bezpečnosti jídla u dětí
- Čistota pracovního prostředí
- Jak správně umýt ovoce a zeleninu
- Bezpečné skladování potravin
- Příprava a zpracovávání potravin
Domácí příprava příkrmů
- Vhodný postup přípravy jídla
- Domácí zavařování příkrmů
- Bezpečné ohřívání příkrmů
Bezpečí potravin a pomůcek
- Bezpečné nádobí, pomůcky a péče o ně
- Bezpečné a rizikové potraviny, kterým je třeba se vyhnout
Dušení a dávení
Tato kapitola je klíčová pro zajištění bezpečnosti dítěte při přechodu na pevnou stravu. Zatímco dávení je přirozený reflex, který pomáhá dítěti naučit se zpracovávat pevnou stravu a chrání dýchací cesty, dušení je urgentní stav vyžadující okamžitý zásah. Kapitola vás naučí, jak správně reagovat v obou situacích.
Zdravotní komplikace a první pomoc
- Prevence
- První pomoc
- Opaření
- Dehydratace
Alergie a potravinové intolerance
- Rozdíl mezi potravinovou alergií a intolerancí
- Potravinové alergie a potraviny, které mohou alergie vyvolat
- Kdy začít zavádět alergeny
- Jak předcházet potravinovým alergiím
Bezpečný přechod z mléka na kašovitou a tuhou stravu
- Základy pro bezpečný přechod
- Postupy pro přechod na pevnou stravu – metoda formou lžičky a baby-led weaning
- Základní pravidla úpravy potravin při samokrmení
- Bezpečné servírování tuhých potravin
- Příprava prostředí pro bezpečné servírování jídla dětem
- Správná pozice dítěte u jídla
- Jak vybrat dětskou jídelní židli a lehátko pro krmení
- Bezpečný sed dítěte u jídla
Výběr pomůcek
Správný výběr jídelních pomůcek může rodičům výrazně usnadnit zavádění pevné stravy. V programu se zaměříme na to, jak o pomůckách přemýšlet a jak je vybrat. Najdete zde téma výběru jídelní židle pro dítě, jak vybrat vhodné nádobí a příbory a také další pomůcky jako třeba bryndák.
Bezpečnost stolování na dovolené a v restauraci
Ucelený přehled o tom, jak zajistit, aby bylo jídlo mimo domov pro dítě bezpečné a příjemné zároveň. Kapitola nabídne praktické rady, jak se vybavit na cesty, od přenosných židliček po tipy na bezpečné potraviny, a poradí jak se vyhnout běžným pastem, jako jsou nevhodné potraviny nebo riziko opaření.
Nejčastější otázky rodičů
Sekce otázek a odpovědí. Na základě vašich dotazů tuto sekci postupně rozšiřujeme ve spolupráci s našimi odborníky.
Co o programech říkají rodiče?
Začněte ještě dnes!
Přihlaste se do online programu, je to jednoduché a rychlé.
- 12 kapitol
- 38 podkapitol
- Naučíte se bezpečně krmit vaše dítě
- Jak bezpečně uchovávat a připravovat různé potraviny
- Jak na první pomoc při dušení či opaření
- Poznáte alergickou reakci
- Kdy a jak zavádět alergeny
Cena:
349 Kč
Prohlédněte si jednu kapitolu ZDARMA
Po přihlášení máte možnost prohlédnout si podkapitolu 2.4, Bezpečné skladování potravin, ZDARMA! Celý program si pak můžete kdykoli dokoupit.
Máte dotazy k tomuto programu?
Otázky a odpovědiJak dlouho po zakoupení budu mít k Programu přístup?
Nemusíte se bát, že nebudete mít dostatek času na absolvování Programu. Máte k němu přístup na celý rok a doprovodné podklady a informační karty si můžete uložit nebo vytisknout.
Co když v Programu nenajdu odpovědi na moje otázky?
Pokud v Programu nenaleznete odpověď na vaši otázku, máte možnost se zeptat přímo našich odborníků prostřednictvím Q&A sekce na konci každého programu.
Pro jak staré děti jsou programy vhodné?
Online programy Školy papání jsou aktuálně vhodné pro děti od narození do tří let. Další věkové kategorie budeme přidávat postupně. Naším cílem je pokrýt informace pro všechny věkové kategorie dětí.
Jakou formou jsou programy vedené?
Online programy si procházíte sami podle svých časových možností online. V programech najdete množství zajímavých a důležitých informací a návodů, dále doprovodné fotografie, které oceníte hlavně u výběru pomůcek, a také videa, která vám zásadní informace a postupy ještě lépe představí.
Nevím, jaký Program je pro mě vhodný.
Ozvěte se nám na e-mail a my vám s výběrem správného Programu nebo balíčku rádi pomůžeme.