Mgr. Jitka Ludvíčková
Ergoterapeutka
Pomůžeme vám s přípravou na nového člena rodiny, od výživy v těhotenství až po kojení.
Najdete u nás také inspiraci a zajímavé rady a tipy, ať už hledáte recepty na chutné svačiny, vybíráte jídelní židličku nebo způsob, jak začít zavádět příkrmy.
Pomůžeme vám ale i s řešením problémů, ať už se jedná o zdravotní nebo jiné potíže.
Naše služby
Nabízíme množství služeb a produktů nastavených na míru všem rodičům, pro které je problematika stravování dětí aktuální. Od online programů pro samostudium rodičů po výživové poradenství a odborné konzultace v naší ordinaci Školy papání.
Vše co vás zajímá o stravě dětí, informace od odborníků na dosah ruky.
Často řešená témata obtíží příjmu potravy u dětí pod vedením odborníka.
Odborné řešení zdravotních obtíží s jídlem u dětí.
Zdravé recepty pro děti, rady a inspirace pro všechny.
Škola papání vznikla v reakci na zvyšující se poptávku po uceleném přístupu k obtížím s příjmem potravy. V roce 2019, kdy projekt vznikl, se sice v České republice těmto dětem již věnovalo několik odborníků, ale většinou se jednalo o úzce zaměřenou pomoc. Například kliničtí logopedi jsou odborníky na příjem potravy ze strany orálních dovedností, tedy schopnosti stravu zpracovat a spolknout. Nutriční terapeuté jsou odborníci na hodnocení a úpravu jídelníčku dítěte. Ergoteraputé na hodnocení a řešení v oblastech senzorické integrace nebo dovedností jemné motoriky, tedy jak jídlo dopravit do úst. Psychoterapeuti zase dobře dokáží podpořit rodiče v náročné psychické situaci, kdy pro úzkost a strach o zdraví svého dítěte mohou sami velmi trpět. Obtíže s jídlem však vyžadují komplexní přístup a jedna intervence nebude stačit k celkovému zlepšení situace.
Jitka, zakladatelka Školy papání, začátky popisuje: “Když jsem jako začínající dětský ergoterapeut v rámci diagnostiky hledala činnosti, které děti a jejich rodiny zatěžují nejvíce – ať už fyzicky, časově nebo psychicky, neustále dokola jsem se vracela právě k jídlu. Příjem potravy je činnost, kterou provádíme každý den, několikrát denně. Je nezbytná pro přežití. Některé rodiny, se kterými pracuji, krmí své děti i hodinu a půl. Když k tomu přidáte ještě přípravu jídla a úklid, jenom jídlo je vlastně práce na plný úvazek. Proto jsem se rozhodla založit projekt Škola papání, kde k rodinám přistupujeme komplexně. V současné době má Škola papání svůj malý tým a s dalšími odborníky z řad lékařů a terapeutů spolupracujeme externě.”
Škola papání se pomalu ale jistě rozrůstá a poskytuje odborné rady a terapeutické přístupy, které jsou dobře využitelné v každodenní praxi rodičů i odborníků.